Kontaktlista

Här finns samlat namn, telefon och mailadress till styrelsemedlemmar
och kontaktpersoner arbetsg
rupper
med flera ...

Mobiltelefon ClipArt

Observera att det finns en gemensam mailadress till styrelsen resp. arbetsgrupper om du vill nå alla!

Välkommen att ta kontakt med dina frågor!

Styrelse 2019

 mail: styrelsen@surabk.com

Ordförande Sara Lindeborg telefon: 073-5999753 Endast efter kl 17.00
mail: ordforande@surabk.com
Vice ordförande Mia Axelsson telefon: 070-7399977
mail: vice.ordforande@surabk.com
Sekreterare Kerstin Lönn telefon: 070-7933377
mail: sekreterare@surabk.com
Kassör Christina Boström telefon: 070-5266861
mail: kassor@surabk.com
Ledamot Susanne Schilström telefon: 070-5392404
mail: ledamot@surabk.com
Suppleant 1   telefon: 
mail:
Suppleant 2 Inger Kling telefon: 070-2535420
mail: suppleant2@surabk.com

Medlemsärenden

Kontaktperson Christina Boström, telefon: 070-5266861, mail: medlemsarenden@surabk.com
Information om medlemsavgifter, olika medlemsformer m.m. finns under "Bli medlem"

Arbetsgrupper 2019 - Kontaktpersoner

mail: arbetsgrupper@surabk.com

Agility
Benny Dahlin telefon: 070-4563560
mail: agility@surabk.com
Hundägarutbildning
Karin Warg

telefon: 073-6367575
mail: hundagarutbildning@surabk.com

Rallylydnad
ingår i Hundägarutbildning
Mia Lagerholm
telefon: 0220-31281, 070-7964474
mail: rallylydnad@surabk.com

Träning

 

Lena Dahlberg
Anna Emgardsson

telefon: 070-5704143
telefon: 070-4919392
mail: traning@surabk.com

Tävling Lotta Tonring

telefon: 070-6501563
mail: tavling@surabk.com

Tävlingsfrågor Lydnad/Bruks 

Lotta Tonring

telefon: 070-6501563
mail: tavlinglydnadbruks@surabk.com

Tävlingsfrågor Rally Mia Axelsson

telefon: 070-7399977
mail: tavlingrally@surabk.com

Köket Inger Jäder telefon: 0220-26158, 070-5581725
mail: koket@surabk.com
Stugan Styrelsen mail: stugan@surabk.com
PR/Info Christina Boström telefon: 070-5266861
mail: pr-info@surabk.com
Rasutveckling
Tjänstehund
Styrelsen mail: styrelsen@surabk.com

Distriktsombud 2019

mail: distriktsombud@surabk.com

Ordinarie: Sara Lindeborg, Mia Axelsson
Ersättare: Kerstin Lönn 

Revisorer 2019

mail: revisorer@surabk.com

Ordinarie: Mia Lagerholm, Leif Carlberg
Suppleanter: Marie Brewitz, Lena Dahlberg

Valberedning 2019

Valberedning 

Marie Johannisson (sammankallande), Anneli Molund, Josefin Thingberg,
Lena Dahlberg