Kontaktlista

Här finns samlat namn, telefon och mailadress till styrelsemedlemmar
och kontaktpersoner arbetsg
rupper
med flera ...

Mobiltelefon ClipArt

Observera att det finns en gemensam mailadress till styrelsen resp. arbetsgrupper om du vill nå alla!

Välkommen att ta kontakt med dina frågor!

Styrelse 2018

 mail: styrelsen@surabk.com

Ordförande Sara Lindeborg telefon: 073-5999753
mail: ordforande@surabk.com
Vice ordförande Anita Ericsson telefon: 070-7770778
mail: vice.ordforande@surabk.com
Sekreterare Kerstin Lönn telefon: 070-7933377
mail: sekreterare@surabk.com
Kassör Christina Boström telefon: 070-5266861
mail: kassor@surabk.com
Ledamot   telefon: 
mail: ledamot@surabk.com
Suppleant 1   telefon: 
mail: suppleant1@surabk.com
Suppleant 2 Inger Kling telefon: 070-2535420
mail: suppleant2@surabk.com

Medlemsärenden

Kontaktperson Christina Boström, telefon: 070-5266861, mail: medlemsarenden@surabk.com
Information om medlemsavgifter, olika medlemsformer m.m. finns under "Bli medlem"

Arbetsgrupper 2018 - Kontaktpersoner

mail: arbetsgrupper@surabk.com

Agility
Styrelsen mail: agility@surabk.com
Hundägarutbildning

Karin Warg
Maria Eriksson

telefon: 073-6367575
telefon: 070-5137433
mail: hundagarutbildning@surabk.com

Rallylydnad
ingår i Hundägarutbildning
Mia Lagerholm
telefon: 0220-31281, 070-7964474
mail: rallylydnad@surabk.com
Tävling Lotta Tonring

telefon: 070-6501563
mail: tavling@surabk.com

Tävlingsfrågor

 

 

Lotta Tonring

Anette Paananen

telefon: 070-6501563
mail: tavlinglydnadbruks@surabk.com
telefon: 073-8096607
mail: tavlingrally@surabk.com

Övriga aktiviteter Inger Kling telefon: 070-2535420
mail: ovrigaaktiviteter@surabk.com
Köket Inger Jäder telefon: 0220-26158, 070-5581725
mail: koket@surabk.com
Stugan Patrik Forssmed telefon: 076-2819036
mail: stugan@surabk.com
PR/Info Christina Boström telefon: 070-5266861
mail: pr-info@surabk.com
Rasutveckling
Tjänstehund
Styrelsen mail: styrelsen@surabk.com

Distriktsombud 2018

mail: distriktsombud@surabk.com

Ordinarie: Sara Lindeborg, Kerstin Lönn
Ersättare: Anita Ericsson

Revisorer 2018

mail: revisorer@surabk.com

Ordinarie: Mia Lagerholm, Kerstin Edeen
Suppleanter: Marie Brewitz, Lena Dahlberg

Valberedning 2018

mail: valberedning@surabk.com

Kerstin Edeen (sammankallande), Maria Eriksson, Karin Öhrström