Klubbekipage som tävlade...

... alla i Lydnadsklass I utom Karin Warg och Thriller som tävlade i II:an!
Inger Kling och Ajax fixade inte mindre än två 1:a pris under veckan (162 och 167 poäng), Eva Berglund och Ebba ett 1:a pris (165 poäng).

Grattis till er och till er alla övriga som nu tagit steget ut i tävlingsvärlden...


Erik o IvraEva o EbbaGunnel o LovaGunnel o MelkerInger o Ajax
Karin o GiggiKarin o ThrillerSonja o IgraSara o Freja 

Måndag 1 juni - Lydnadsklass I-II

Prispall 1 juni - Lydnadsklass I:  1. Anna Hjulström med Emenems X-It 178,5 poäng.  2. Ida Martinsson med De Silver Yoo-Sin 168,5 poäng.  3. Inger Kling med Rönningstorps Ajax 145 poäng.Prispall 1 juni - Lydnadsklass II:  1. Susanna Skoglund med Sugarwind's Berried Treasure 172,5 poäng.  2. Lisa Grönberg med Mischaland's Naomi 160,5 poäng.  3. Christer Andersson med Kajsa 154 poäng.Från 1 juni...Från 1 juni...Från 1 juni...
Från 1 juni...Från 1 juni...Från 1 juni...Från 1 juni...Från 1 juni...

Tisdag 2 juni - Lydnadsklass I-Elit

Prispall 2 juni - Lydnadsklass I:  Ida Martinsson med De Silver Yoo-Sin 195 poäng.  2. Isabell Ramberg med Gottbjörnens Thona 166 poäng.  3. Cathrine Hellberg med Vargstubacken Magica de Hex 134 poäng.  3. Marie Forsberg med Wood and Water Nyfikna Ninni 13Prispall 2 juni - Lydnadsklass II:  1. Susanna Skoglund med Sugarwind's Berried Treasure 195,5 poäng.  2. Malin Sagulin med Winning Line's Light My Fire 181,5 poäng.Prispall 2 juni - Lydnadsklass III:  1. Jessica Benerbäck med Finnbogårdens Fräs 272 poäng.  2. Per Hedström med Hexen House Enduhn 261 poäng.  3. Catharina Lindqvist med Hyttbackens Pi 254 poäng.Prispall 2 juni - Lydnadsklass Elit:  1. Malin Sagulin med Gamegainer Bentley 250,5 poäng.  2. Lena Slotts med Swedehof's Hotchkiss 240,5 poäng.  3. Eva Rangwe med Snövit 230,5 poäng.Från 2 juni...
Från 2 juni...Från 2 juni...Från 2 juni...Från 2 juni...Från 2 juni...
Från 2 juni...Från 2 juni...Från 2 juni... 

Onsdag 3 juni - Lydnadsklass I-II

Prispall 3 juni - Lydnadsklass I:  1. Ida Martinsson med De Silver Yoo-Sin 184 poäng.  2. Anneli Smedberg med Zack 168 poäng.  3. Eva Berglund med Springwheat's A Kind of Classy 165 poäng.Prispall 3 juni - Lydnadsklass II:  1. Anitha Wikström med Mighty Duck's Tula 153 poäng.  2. Cathrine Smedberg med Ibro Crni Lotos 138 poäng.  3. Christer Andersson med Kajsa 114 poäng.Från 3 juni...Från 3 juni...Från 3 juni...
Från 3 juni...Från 3 juni...Från 3 juni...Från 3 juni...Från 3 juni...

Torsdag 4 juni - Lydnadsklass I-Elit

Prispall 4 juni - Lydnadsklass I:  Susy Tvärnstedt med Vallhunden Jo 192 poäng.  2. Ida Martinsson med De Silver Yoo-Sin 184,5 poäng.  3. Isabell Utterstedt med Winning Line's Tears In Heaven 182 poäng.Prispall 4 juni - Lydnadsklass II:  Ewa Rasmussen med Snårtäppans Asta 174,5 poäng.Prispall 4 juni - Lydnadsklass III:  Jessica Benerbäck med Finnbogårdens Fräs 270 poäng.  2. Catharina Lindqvist med Hyttbackens Pi 260,5 poäng.  3. Anja Skog med Krydds Driva 256,6 poäng.Prispall 4 juni - Lydnadsklass Elit:  Ann Landberg med Askelons Jänta 300 poäng.  2. Susy Tvärnstedt med Eazy Working Ayasha 269 poäng.  3. Lena Slotts med Swedehof's Hotchkiss 215,5 poäng.Från 4 juni...
Från 4 juni...Från 4 juni...Från 4 juni...Från 4 juni...Från 4 juni...
Från 4 juni...Från 4 juni...Från 4 juni...Från 4 juni...Från 4 juni...